неділя, 24 липня 2011 р.

І знову про олімпіади і МАН

Одним із прогресивних нововведень в Умовах прийому до ВНЗ у 2011 році є нарахування додаткових балів переможцям олімпіад національного рівня, учасникам міжнародного рівня, призерам всеукраїнського конкурсу Малої академії наук замість надання їм преференції під час формування рейтингового спиcку абітурієнтів. Такий спосіб винагородження за особливі успіхи у навчанні є більш раціональною та законною нормою.
Величина додаткового бала встановлюється:
  • особам,  нагородженим дипломами  I ступеня – 50 балів;
  • особам,  нагородженим дипломами  IІ ступеня – 40 балів;
  • особам, нагородженим дипломами  IІІ ступеня – 30 балів.
В попередні роки у списках рекомендованих до зарахування, на жаль, можна було побачити і тих, хто став «переможцем», але мав неконкурентні бали в атестаті та сертифікаті ЗНО. Право на додаткові бали має не кожен переможець учнівського конкурсу. Вони нараховуються лише призерам ІV (національного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів, яких у 2011 році налічується 337, та призерам ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів - захистів науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України. 

Наприклад, Іванченко Ольга Вікторівна, випускниця Кам’янського еколого-економічного ліцею отримала додаткові 30 балів за зайняте третє місце у ІІІ етапі Всеукраїнського захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук у науковому відділенні технічних наук в секції технологічні процеси та перспективні технології. Базова дисципліна – математика.

понеділок, 11 липня 2011 р.

Перший урок: «Україна - наш спільний дім»

З цього приводу Міністерство надіслало методичні рекомендації МОНмолодьспорту Автономної республіки Крим, управлінню освіти і науки обласної Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Головна мета Першого уроку:
  • ознайомити учнів з основними державотворчими подіями становлення незалежної України, основними засадами демократичного та суспільного ладу України, її досягнень за останні  роки;
  •  закріпити знання про державну символіку (Герб, Прапор, Гімн, Основний Закон України - Конституцію), про такі поняття та категорії, як народ, нація, етнос, держава, громадянин, громадянські права та обов'язки; зміцнення  громадянських якостей учнів;
  • сприяти формуванню ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім'ї, самого себе, почуття особистої відповідальності за долю своєї держави та українського народу.
З рекомендаціями можна ознайомитися http://www.mon.gov.ua/newstmp/2011/06_07/1_9-516.doc

вівторок, 5 липня 2011 р.

Інтернет–олімпіади

Всеукраїнські учнівські Інтернет–олімпіади з базових дисциплін: математика, фізика, хімія, біологія, географія, економіка, російська мова та література: I ( заочний) етап – перший тур: з 1 червня до 15 липня 2011 року, другий тур: з 15 липня до 1 вересня 2011 року. II (очний) етап – грудень 2011 року. Наші ліцеїсти, які вже надіслали розв'язки завдань: Чупак Олександр (11 клас, економіка), Майборода Ярослав (10 клас, біологія), Голобородий Сергій (9 клас, біологія).
http://www.osvitaodessa.org/?mod=internet_olimp