середа, 25 квітня 2012 р.

Формування творчої особистості у процесі вивчення світової літератури

Формування творчо обдарованої особистості у контексті вивчення світової літератури – тема районного семінару вчителів світової літератури, який проходив на базі еколого-економічного ліцею.
Всі присутні високо оцінили урок світової літератури вчителя світової літератури Гуренко Наталії з використанням інформаційно - комп'ютених технологій, проведений у 9 класі, темою якого було ” Все лучшее у нас от Пушкина”.
Цвіркун Ганна, вчитель світової літератури Грушківської загальноосвітньої школи звернула увагу колег на важливість розвитку творчих здібностей учнів на уроках світової літератури.
Юрченко Н. В. , методист районного методичного кабінету, зосередила увагу вчителів на діяльності відділень і секцій МАН.
Присутнім були продемонстровані фрагменти захистів наукових робіт у секціях російська мова, література, науковий керівник - Гуренко Наталія.
Програма семінару завершилася літературно-меморіальному музеї О.С.Пушкіна і П.І. Чайковського.
Учасники семінару мали змогу поринути в атмосферу творчості, яка панувала на засіданні літературної студії «Джерельце» керівник якого є Соколова Ганна, вчитель української мови та літератури.


Відділення комп’ютерних наук

Відділення комп’ютерних наук ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.
Більше ста школярів з’їхалися до столиці захищати свої дослідження й розробки в шести секціях: інформаційні системи, бази даних та системи штучного інтелекту; мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми; комп’ютерні системи та мережі; безпека інформаційних і телекомунікаційних систем; технології програмування; Internet-технології та WEB-дизайн.
Команда Черкаської області здобула п'ять Дипломів переможців: Гордійчук Максим Ігорович (ФІМЛІ), Ходоровська Віолетта Валеріївна (Камелія), Джус Олександр Сергійович (ФІМЛІ), Заболотній Дмитро Сергійович (ФІМЛІ).
Віолетта Ходоровська здобула ІІІ місце. Тема роботи: Сайт "Інтерактивні тести з інформатики"
Наукові керівники: Чумаченко Олег Анатолійович (інформатика), Чумаченко Вікторія Станіславівна (математика).

 

четвер, 19 квітня 2012 р.

Національний проект «Відкритий світ»

17 квітня пройшов перший день Міжнародної науково-практичної конференції «Національний проект «Відкритий світ» - старт «Школи майбутнього». Захід відбувається за участі міжнародних експертів – представників знаних та авторитетних у світі компаній: Microsoft, Cisco Systems, Intel, Alcatel - Lucent, Nokia Siemens Networks, Ericsson, а також відомих освітян та науковців України.
Відкрив конференцію президент Національної академії педагогічних наук України, міністр освіти і науки України 1999-2005 рр. Василь Кремінь.
«Ми живемо в період зміни сутності суспільного прогресу і будь яка країна, навіть потужна, сьогодні не може обійтися лише власними зусиллями. - відзначив  Кремінь. - Необхідно, щоб країна співпрацювала зі світом, переймала все краще, що є за кордоном.   Я переконаний, що в співпраці з керівництвом Національного проекту “Відкритий світ”, та освітянами ми зможемо досягти суттєвих успіхів у відношенні осучаснення нашої освіти, яка б готувала людину до життя і діяльності в нових умовах: глобального світу, інноваційного типу прогресу, коли суспільство йде до суспільства знань”.
Керівник проекту “Відкритий світ” Ігор Курус, презентуючи результати пілот-проекту, який проходив протягом січня-березня 2012 року у 704 школах України, розповів про вже проведену роботу на шляху до цієї мети
«Наша команда наразі готує звіт по пілотному проекту, де будуть відображені всі проблеми, з якими ми зіштовхнулися, та досягнення, які були отримані при його реалізації. Цей документ ми передамо Національній Академії Наук України, Міністерству освіти, для того щоб надалі разом долати ті недоліки які були виявлені. Головна проблема, яку ми виявили – вчителі не володіють наявним в школі IКТ-обладнанням. В нас були такі приклади, коли у навчальному закладі є SMART-дошка, але вона не використовується: її функціоналу просто не знали, і в кращому випадку використовували, як екран для демонстрації відео. Нагальним питанням є відсутність методичних розробок щодо використання ІКТ на предметних уроках. У багатьох школах комп’ютерна техніка застаріла, а подекуди взагалі не використовується через технічні уламки, а мережі зв’язку не розраховані на підключення великої кількості комп’ютерів», - повідомив Ігор Курус. 

Щиро вітаємо Мельник Ірину Вікторівну, вчителя хімії Кам'янського еколого-економічного ліцею, яка стала переможцем Загальнонаціонального конкурсу зі створення електронно-освітніх ресурсів, з якими можна ознайомитись на сайті Національного проекту «Відкритий світ»
Ірині Вікторівні вручено Диплом переможця та цінний подарунок - Nova5000.
Nova5000 - це сучасна універсальна комп'ютеризована лабораторна станція, спеціально створена для вивчення природничих наук у навчальних закладах.

пʼятниця, 6 квітня 2012 р.

Сергій Голобородий здобув третє місце на Всеукраїнському етапі конкурсу МАН

Сергій Голобородий здобув третє місце на Всеукраїнському етапі конкурсу МАН (9 клас, агрономія, біологія, науковий керівник Л.В.Ювшин)