середа, 27 листопада 2013 р.

Юлія Лисенко запрошена на фінал Internet-олімпіади з економіки

Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет–олімпіад з базових дисциплін у 2013 році

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські Інтернет-олімпіади, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 11.06.2012р. №671, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 червня 2012 року за №1074/21386 та з метою виявлення обдарованих дітей серед учнів загальноосвітніх шкіл і підвищення їх інтересу до поглибленого вивчення базових дисциплін проводяться у 2013 році Всеукраїнські учнівські Інтернет–олімпіади з базових дисциплін.

Основними завданнями Інтернет-олімпіад є:
створення умов для рівного доступу до участі у масових інтелектуальних змаганнях учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, що проживають і навчаються у сільській місцевості та населених пунктах, віддалених від навчальних та наукових центрів;
впровадження нових форм та методів пошуку обдарованих учнів та створення умов для розвитку їх здібностей;
подальше вдосконалення системи роботи з обдарованими учнями;
забезпечення системного і безперервного протягом року проведення інтелектуальних змагань для обдарованих учнів;
підвищення інтересу учнів до поглибленого вивчення навчальних предметів, стимулювання розвитку відповідних інтелектуальних здібностей;
залучення обдарованих учнів до самостійної дослідницької роботи;
стимулювання інтересу учнів до оволодіння сучасними інформаційними технологіями;
активізація творчої діяльності вчителів.


За результатами двох заочних етапів десятикласниця Юлія Лисенко запрошена на фінал олімпіади з економіки, який відбудеться в Одесі (грудень 2013)

Кращі з числа переможців Інтернет-олімпіад, рекомендовані спільним рішенням оргкомітету і журі, за погодженням з МОН України можуть бути допущені до участі в IV етапі відповідних Всеукраїнських учнівських олімпіад поточного навчального року.

http://kamelia.edukit.ck.ua/news/id/189

субота, 23 листопада 2013 р.

Результати районних олімпіад

Результати районної олімпіади з математики
Морозов Олександр (11 клас, 1 місце), Юрченко Марина (9 клас, 1 місце), Діброва Антон (8 клас, 1 місце) вибороли право участі в обласній математичній олімпіаді.
Інші результати: Лисенко Юлія (10 клас, 2 місце), Джулай Анастасія (9 клас, 2 місце).

Результати районної олімпіади з астрономії

Зелінський Владислав (11 клас, 1 місце), Лисенко Юлія (10 клас, 1 місце) вибороли право участі в обласній олімпіаді з астрономії.

Результати районної біологічної олімпіади
Сергій Голобородий (11 клас, 1 місце) здобув путівку на обласну олімпіаду з біології.
Денис Ємець (11 клас, 2 місце), Дарина Вагін (9 клас, 2 місце), Богдан Волошин (8 клас, 2 місце).

Результати районного етапу конкурсу імені Петра Яцика
Зелінський Владислав (11 клас, 2 місце), Бичок Ольга (9 клас, 2 місце), Москаленко Оксана (8 клас, 2 місце).

Результати районної олімпіади з фізики
Осінська Наталія (9 клас, 1 місце) виборола право участі в обласній олімпіаді.
Інші результати: Лисенко Юлія (10 клас, 2 місце), Чередніченко Антон (9 клас, 3 місце).

Результати районної олімпіади з російської мови та літератури
Гуренко Дар'я (9 клас, 2 місце) виборола право участі в обласній олімпіаді.
Інші результати: Вагін Дарина (9 клас, 3 місце).

Результати районної олімпіади з історії
Войцехівська Дарина (11 клас, 1 місце) виборола право участі в обласній олімпіаді. 
Інші результати: Василенко Тетяна (11 клас, 2 місце), Онопа Валерія (10 клас, 3 місце), Литвин Катерина (9 клас, 1 місце), Чернишенко Діана (9 клас, 2 місце).

Результати районної олімпіади з екології
Ємець Денис (11 клас, 1 місце), Голобородий Сергій (11 клас, 2 місце), Онопа Валерія (10 клас, 2 місце) вибороли право участі в обласній олімпіаді. Зелінський Владислав (11 клас, 3 місце).

http://kamelia.edukit.ck.ua/

вівторок, 29 жовтня 2013 р.

3D панорами Кам'янки


Місто Кам'янка розтелилося на скелястих берегах річки Тясмин, що своїми камянистими берегами і дало назву містечку. Місцеві жителі пишаються його історичними пам'ятками, на базі яких створено державний історико-культурний заповідник. На території заповідника розташовані чотири пам'ятки архітектури: флігель садиби Давидових, водяний млин, парк ім. Декабристів та архітектурна прикраса цього парку - грот. Також до складу заповідника входять п'ять пам'яток монументального мистецтва: пам'ятник декабристам, О.С.Пушкіну, П.І.Чайковському, стела декабристів, пам'ятний знак при в'їзді в місто. Три пам'ятки природи: Тясминський каньйон, урочище Тростянка, Пушкінська скеля. До складу заповідника входять літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, історичний музей та картинна галерея. 

вівторок, 11 червня 2013 р.

НАВЧАТИ МАЙБУТНІХ НЬЮТОНІВ

Відразу три літні школи МАН розпочалися на Закарпатті

Всеукраїнські літні профільні школи Малої академії наук України продовжують свою роботу в рамках науково-освітнього проекту «Літо інтелекту» і розширюють географічні горизонти. Цього літа учасників науково-технічної, фізико-математичної шкіл та школи інформаційно-телекомунікаційних технологій (від ліцею "Камелія" запрошений десятикласник Сергій Коверник), організатором яких є Національний центр «Мала академія наук України», гостинно прийняла закарпатська земля – край, неперевершений за своєю красою і один з найцікавіших і надзвичайних за своєю історією.

Унікальну можливість перебування в одному з наймальовничіших куточків України, розташованому в самому серці Європи, на перехресті культур, народів та релігій, у царині спокою і природної цноти, далеко від шуму літаків й автошляхів, великих підприємств та мегаполісів отримали понад 70 школярів з усієї України.

4 червня в селищі Чинадієво, на берегах річки Латориця поблизу Мукачева, на базі відпочинку «Водограй» з вітальних слів заступника директора НЦ «Мала академія наук України», координатора шкіл Тетяни Пещеріної розпочалося урочисте відкриття заходу. Вдалого відпочинку та результативного навчання, неоціненного досвіду, яскравих позитивних емоцій, вражень та відчуттів побажали молодим талантам наші незмінні педагоги, наставники шкіл, представники найкращих вишів країни – Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» і Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Ольга БОРИСЕНКО, Людмила ЗАСЄДКА і Владислав КРАВЧЕНКО. Кожен учасник заходу отримав сувенірну продукцію – футболки, рюкзаки, значки, бандани, блокноти й ручки з логотипом літніх шкіл МАН.

Після урочистої частини для юних дослідників провели тренінгові заняття щодо навичок роботи в команді: МАНівці мали змогу познайомитися один з одним, розповісти про себе, свої вподобання і досягнення. Наприкінці заняття сформувалися команди з креативними назвами і гаслами. Першою презентувала себе команда ІТ-шників під влучною назвою «TURBO DELPHI». «Великими академіками України» (ВАУ) в майбутньому бачить себе команда фізико-математичної школи. Не поступилися суперникам в оригінальності й учні технічної школи – «22 ньютончики» з гаслом «За третім законом Ньютона ми протидіємо всім перепонам».

Наступний день учасники традиційно розпочали ранковою зарядкою, отримавши заряд бадьорості на весь день. Перша половина дня пройшла у форматі лекційних і практичних занять з астрономії, математики та інформатики для всіх учасників. Після обідньої перерви для учасників фізико-математичної та науково-технічної школи проведено контрольну роботу з фізики на визначення загального рівня підготовки. Інформатики ж у цей час займалися проектуванням комп’ютерної мережі.

Надалі програмою шкіл заплановано лекційні і практичні заняття з фізики, математики та інформатики, які супроводжуватимуться лабораторними роботами з використанням сучасного обладнання навчально-лабораторного комплексу «МАНлаб» НЦ «МАНУ».

Родзинкою шкіл стануть експедиційні виходи, заплановані 6, 7 та 8 червня на території селища від водоспаду Скакало до Чинадієвського замку, історія виникнення якого сягає XV століття. За допомогою технологічної карти з дослідницькими завданнями, яку отримає кожен учасник експедиції, буде проведено експериментальне дослідження; школярі ознайомляться з історією замку, багатою на події та відомі імена.

Протягом майже двох тижнів обдаровані і талановиті діти України опановуватимуть знання з профільних предметів, набуватимуть навичок науково-дослідницької роботи, успішно поєднуючи це з повноцінним відпочинком та оздоровленням.

неділя, 2 червня 2013 р.

Дорогі випускники Камелії!

Сердечно вітаю вас з отриманням атестатів.
24 випускники 2013 року прощаються з ліцеєм і вирушають у самостійне доросле життя.

Щиро бажаю вам, міцного здоров’я, успіхів, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів!

Нехай знання, отримані в ліцеї, неодмінно стануть запорукою вагомих здобутків, допоможуть вам досягти омріяних вершин у вашій майбутній діяльності!
Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги, оптимізму та невичерпної енергії!
Щасти вам у всьому! В добру путь!

Будем рідну Україну
Славить з заходу на схід,
А про Кам’янську родину
Хай дізнається весь світ!

Директор ліцею Олег Чумаченко

 

субота, 1 червня 2013 р.

1 червня відкрита літня школа «Камелія» для творчо обдарованих дітей

2013 рік оголошено Президентом України – Роком дитячої творчості. Особливу увагу потрібно звернути на необхідність координування роботи в поточному році відповідно до нових соціальних ініціатив Президента України.

Турбота про здоров’я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління.

Оздоровлення і відпочинок дітей час літніх канікул не тільки сприятимуть укріпленню здоров'я та поновленню сил перед початком нового навчального року, а й сприятимуть розвитку дітей, реалізації їх творчих здібностей, формуванню здорового способу життя.

Проводиться робота щодо розвитку мережі закладів оздоровлення та відпочинку. При загальноосвітніх навчальних закладах міста та району працюватимуть 18 пришкільних таборів для дітей 1-4 класів (787 дітей), 19 таборів праці і відпочинку (485 дітей), 12 пришкільних таборів для старшокласників з тематичними та профільними змінами (316 дітей), 1 літня школа «Камелія» для творчо обдарованих дітей при Кам’янському еколого-економічному ліцеї (28 дітей) протягом 14 робочих днів.

Свято останнього дзвоника


ПОЧЕСНІ ГОСТІ ЛІЦЕЮ НА СВЯТІ ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА
АРХИП'ЮК ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ - голова Кам'янської районної державної адміністрації
КОРОЛЬ ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ - начальник управління з питань регіональної політики Черкаської облдержадміністрації
ШАМРАЙ ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ - начальник відділу освіти Кам'янської райдержадміністрації

Дорогі учні, шановні вчителі, батьки, гості!

Сьогодні у нас свято – День останнього дзвоника. Щороку він сповіщає про закінчення занять в ліцеї та про початок прекрасної пори – літніх канікул.
З якими ж успіхами ми підійшли до завершення навчального року?
Учні ліцею, традиційно, беруть активну участь у районних, обласних, Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах Малої академії наук.

З приємністю відзачу, що маємо 11 перемог на обласних олімпіадах!
Перші місця здобуто з екології і географії, другі – з економіки та інформаційних технологій, треті – з української мови і літератури, історії, фізики, астрономії, екології, економіки.
Наші олімпійці – Майборода Ярослав, Ємець Денис, Лисенко Юлія, Касян Марина, Рибалка Ірина, Голобородий Сергій, Морозов Олександр.

Хочеться також відзначити учнів, які здобули 24 перемоги обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, а це вчетверте поспіль кращий результат серед навчальних закладів Черкащини.
Наші юні академіки – Ємець Денис, Морозов Олександр, Голобородий Сергій, Лисенко Юлія, Рибалка Ірина, Канюк Тетяна, Майборода Ярослав, Мельниченко Владислав, Онопа Валерія, Касян Марина, Скринник Максим, Чучко Таміла, Василенко Тетяна, Коверник Сергій, Іванченко Вікторія, Корецький Євгеній.
Переможці-випускники з предметних олімпіад і конкурсу МАН отримують 12 балів за рік і ДПА з базової дисципліни. Всіх переможців чекають винагороди!

Ліцеїстами здобуто чотири перемоги на Всеукраїнських етапах предметних олімпіадах і конкурсу Малої академії наук.
Одинадцятикласник Майборода Ярослав виборов ІІІ місце у IV етапі Всеукраїнської олімпіади з екології, що дає йому 30 додаткових балів до ЗНО!
Десятикласник Ємець Денис здобув ІІІ місце у IV етапі Всеукраїнської олімпіади з географії і II місце на ІІІ етапі конкурсу МАН в секції соціології (базова дисципліна історія).
Десятикласник Морозов Олександр виборов ІІІ місце на ІІІ етапі конкурсу МАН в секції технологічні процеси (базова дисципліна математика).

Обласною програмою роботи з обдарованою молоддю передбачено систематичні виплати стипендій переможцям учнівських олімпіад і конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. За результатами 2013 року таку стипендію зможуть отримувати учні, які здобули перші місця. Це Майборода Ярослав, Ємець Денис, Морозов Олександр, Голобородий Сергій, Лисенко Юлія.
 

Надзвичайно активно протягом навчального року проходила позакласна робота.
Окремі слова вдячності адресуємо працівникам Кам'янського державного історико-культурного заповідника і будинку творчості за чудові вечори, виставки і зустрічі без яких неможливо уявити наш виховний процес.
А якщо про конкурси в цьому напрямі, то можемо поділитись деякими результатами:
ПЕРШЕ МІСЦЕ НА ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «Користувач ПК» (Рибалка Ірина, Канюк Тетяна, Майборода Ярослав),
2 місце Всеукраїнського конкурсу «Intel-Еко Україна», Ємець Денис,
3 місце Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», Майборода Ярослав,
3 місце Всеукраїнського конкурсу «Intel-Еко Україна», Морозов Олександр.

Ліцей «Камелія» дає змогу здобути освіту понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку здібної, обдарованої учнівської молоді. Тому, в рік свого десятиріччя, ми особливо пишаємось результатами участі наших учнів на Всеукраїнських конкурсах і олімпіадах, вдячні їм за ці перемоги і чекаємо нових!

Учнями 2013 року в Кам’янському еколого-економічному ліцеї визначені – Денис Ємець (історик, географ), Ярослав Майборода (еколог), Олександр Морозов (математик)

Дорогі ліцеїсти! Завершується навчальний рік, і я впевнений, що кожен з вас отримав ті знання, на які розраховував, що час який ви провели за шкільною партою не пройшов марно. Щира вдячність вчителям за те, що ви постійно передаєте вихованцям глибокі знання, уміння та навички, педагогічну мудрість і терпіння.
Дорогі випускники, шановні вчителі, батьки, гості! Дозвольте мені щиро і сердечно привітати вас з сьогоднішнім святом! Нехай останній дзвоник пролунає в кожному серці радісним настроєм, вірою у завтрашній день, надією життєвих гараздів і успіхів.

четвер, 16 травня 2013 р.

Зустріч з переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

16 травня 2013 року у великій сесійній залі Будинку рад м.Черкаси відбулась зустріч заступника голови облдержадміністрації Прідченко Т.Ф. та голови обласної ради Черняка В.П. з переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.


Від Кам'янського еколого-економічного ліцею Кам'янської районної ради Черкаської області запрошення отримали:
Ємець Денис, 10 клас, 2 місце ІІІ етапу конкурсу Малої академії наук України відділення філософії та суспільствознавства (історія), 3 місце IV етапу Всеукраїнської олімпіади з геграфії,
Майборода Ярослав, 11 клас, 3 місце IV етапу Всеукраїнської олімпіади з екології,
Морозов Олександр, 10 клас, 3 місце ІІІ етапу конкурсу Малої академії наук України відділення технічних наук (математика).



http://kamelia.edukit.ck.ua/news/id/69

пʼятниця, 10 травня 2013 р.

Події Великої Вітчизняної війни відлунням відзиваються у наших серцях

Події Великої Вітчизняної війни відлунням відзиваються у наших серцях, особливо, коли наближається 9 Травня, День Перемоги, 68-у річницю якої ми відзначаємо цього року.


В теплі травневі дні стало доброю традицією вітати у стінах Кам'янського еколого-економічного ліцею членів Спілки офіцерів Руднєва Івана Миколайовича і Засядька Олексія Михайловича. Так 7 травня цього року учні 8-х та 9-х класів ліцею прослухали змістовну розповідь офіцерів про віроломний напад фашистської Німеччини на нашу землю, боротьбу армії і народу проти поневолювачів. Усмішками і квітами вітали діти гостей. Також Руднєв І.М. і Засядьмо О.М. розповіли про болючі втрати нашого народу у тій кровопролитній війні.


Учні 9-11 класів удостоєні честі нести Почесну Варту біля Обеліску Слави 8 та 9 травня цього року. Слово від молоді міста під час проведення мітингу, присвяченого 68-й річниці Перемоги, матиме учень 11 класу ліцею, переможець обласних олімпіад та конкурсу Малої академії наук України, Майборода Ярослав.


http://kamelia.edukit.ck.ua/

пʼятниця, 3 травня 2013 р.

Ліцеїст «Камелії» Олександр Морозов переміг у конкурсі Малої академії наук України

25 квітня в Києві відбулося закриття відділень технічних і комп’ютерних наук Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Розпочались урочистості флеш-мобом «Подаруй світові винахід»: на просторому подвір’ї Київської політехніки 250 вундеркіндів запустили у весняне небо повітряні кульки з описом власних винаходів і розробок, представлених на конкурсі. У такий спосіб учні МАН хотіли поділитися зі світом своїми ідеями, знайти зацікавлених людей, які допоможуть утілити їх у життя.

За словами Президента Малої академії наук Станіслава ДОВГОГО, цим заходом МАН прагне привернути увагу до дитячого винахідництва. «Наші діти мають цікаві креативні ідеї, але практики їхнього впровадження Україна не має. За кордоном дитячі винаходи активно втілюють у життя, і, за статистикою, одна з десяти розробок працює на користь людства. Ми хочемо привернути увагу спонсорів, підприємців до проектів дітей і закликати їх до співпраці. Адже лише таким чином ми допоможемо дітям реалізуватися та примножимо наукові здобутки країни», – зазначив він.

«Ви – саме ті, хто буде продовжувати цивілізаційний прогрес на планеті Земля, зокрема і в Україні. Перед вами стоять дуже багато цікавих завдань у галузі техніки, інформатики, комп’ютерних технологій. Тому я бажаю вам отримати якнайглибші знання в цих галузях, стати фахівцями високого класу і розвивати науково-технічний прогрес. Успіхів вам в усьому, хай вам щастить!» – побажав конкурсантам Герой України, перший космонавт незалежної України, генерал-майор, кандидат технічних наук Леонід КАДЕНЮК.


Учень 10 класу Кам’янського еколого-економічного ліцею Олександр Морозов виборов третє місце у відділенні технічних наук (секція технологічних процесів та перспективних технологій, базова дисципліна математика). Щиро вітаємо Олександра, його наукових керівників Єрмоленка Володимира Олександровича та Зайцеву Людмилу Іванівну і бажаємо їм нових наукових здобутків.

неділя, 14 квітня 2013 р.

Денис Ємець виборов на ІІІ етапі конкурсу МАН друге місце

12 квітня у Києві розпочали роботу два відділення Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук України – філософії та суспільствознавства і наук про Землю. Серед трьохсот хлопців і дівчат, що зібралися на урочистому відкритті, були майбутні філософи та релігієзнавці, журналісти і соціологи, юристи і педагоги, а також юні геологи і географи, дослідники клімату і водних ресурсів нашої планети.
На початку святкової зустрічі талановиту молодь щиро і тепло привітали академік НАН України, президент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук Василь КРЕМЕНЬ і президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук Станіслав ДОВГИЙ.
13 квітня - написання контрольної роботи, 14 квітня - захист науково-дослідницької роботи.


Учень 10 класу Кам’янського еколого-економічного ліцею Ємець Денис Вадимович виборов на конкурсі друге місце (секція соціологія, базова дисципліна історія України). Тема роботи нашого учнівського президента "Молодіжні субкультури українців".
Щиро вітаємо Дениса, його наукових керівників Шамрая Олександра Григоровича та Безверху Тетяну Миколаївну і бажаємо їм нових наукових здобутків.
http://kamelia.edukit.ck.ua/news/id/57

пʼятниця, 5 квітня 2013 р.

ДЕНИС ЄМЕЦЬ – ПЕРЕМОЖЕЦЬ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ГЕОГРАФІЇ

/Files/images/123.jpg

Наш олімпієць Денис Ємець, учень 10 класу Кам'янського еколого-економічного ліцею Кам'янської районної ради, на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з географії виборов третє місце (вчителі Ємець Людмила Іванівна та Войцехівська Євгенія Володимирівна). Щиро вітаємо з перемогою! Бажаємо Денису подальших успіхів у навчанні та здійснення його мрій!
Ліцей «Камелія» – це загальноосвітній навчальний заклад, який дає змогу здобути освіту понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку здібної, обдарованої учнівської молоді. Тому, в рік свого десятиріччя, ми особливо пишаємось результатами участі наших учнів на Всеукраїнських конкурсах і олімпіадах, вдячні їм за ці перемоги і чекаємо нових!
 

четвер, 21 березня 2013 р.

Новий сайт ліцею Камелія на EDUkIT

Проект EDUkIT ставить на меті створити оптимальну модель інформаційної взаємодії всіх учасників освітнього процесу, забезпечити високу якість інформаційного обслуговування освітнього процесу, забезпечити ефективне використання освітніх ресурсів Інтернету та систематизувати досвід використання цих ресурсів в освітніх закладах України.

Наша ціль - створити професійний веб-сайт Кам'янського еколого-економічного ліцею Кам'янської районної ради Черкаської області. Потужні технології EDUkIT дадуть можливість зробити сайт максимально ефективним та привабливим, адже EDUkIT – це сучасна і успішна Всеукраїнська освітня Інтернет-платформа, яка нагороджена золотою медаллю конкурсу «Інноватика в сучасній освіті»

http://kamelia.edukit.ck.ua/


/Files/images/g1_bg.jpg

вівторок, 5 березня 2013 р.

Майборода Ярослав нагороджений Дипломом за 3 місце IV етапу олімпіади з екології

Донеччина щиро вітає учасників, педагогів та уболівальників III Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології

Любімо, шануймо, бережімо природу,
вічне джерело нашого життя і нашої творчості!
Вона нам стократ більше віддасть,ніж ми можемо їй дати!
(М.Рильський)

1 березня 2013 року ознаменувало не лише прихід календарної весни, а й відкриття IV етапу ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.
У святково прикрашеному конференц–залі Донецького ботанічного саду Національної Академії наук України зібрались учнівські команди з усіх областей України, міст Києва та Севастополя, їх педагоги-наставники, поважне журі.
Донеччина відома у світі потужнім промисловим потенціалом. Це вугільна, металургійна, машинобудівна, коксохімічна промисловість, сільське господарство, розвиток яких віддзеркалюється на екологічній ситуації не найліпшим чином.
Але Донеччина – це національний Парк «Святі гори», де збереглися рідкісні види рослин, зокрема, крейдяна сосна. В 2008 році саме крейдяні гори, потрапили до «Семи природних чудес України». Одне з найзагадковіших і енергетично сильних місць Землі, яке порівнюють з Тибетом і Непалом – філіал степового заповідника Кам'яні могили. Не менш цікавим місцем є Соляні шахти Солідару. Казкове місто з солі - підземні лабіринти, коридори і величезні зали, дивовижні фігури, футбольне поле, концертний зал і навіть церква! Донецький Ботанічний сад Національної Академії наук України - один з найкрасивіших та найбільших ботанічних садів Європи, різноманітність рослин якого вразить навіть найвибагливішого шанувальника земної флори. 

Щойно настав ранок 2 березня, як останні безтурботні миті розтанули у повітрі, а учасники олімпіади поринули у атмосферу інтелектуальних змагань. Перший етап – робота з тестовими завданнями, викладеними на традиційних паперових носіях та у відеофільмах. 79 школярів намагались запропонувати своє бачення проблеми добування газу, проаналізувати переваги та недоліки стосовно екологічної сторони промислового проекту. Свої шляхи вирішення екологічних проблем Донецької області пропонували учні усіх областей України, міст Києва та Севастополя.

Найвідповідальніший етап змагання юних екологів – захист власних екологічних проектів. Учасники олімпіади мали не тільки провести наукове дослідження певної екологічної проблеми, а й представити шляхи її вирішення.
З ранку 3 березня Донецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 20 перетворилася у дискусійний клуб. Чіткими рядами вишикувались постери учасників.
Тематика досліджень вражає уяву. Це дослідження особливостей біоіндикаційних об’єктів; екологічні оцінки стану річок, водоймищ, морів; проблеми забруднення ґрунтів важкими металами, інсектицидами; особливості пігментного комплексу дерев; дослідження стану популяцій; нові аспекти використання сорбентів; біологічні методи боротьби з шкідниками сільськогосподарських культур тощо.
Біля кожного постеру – автор-доповідач, Від постера до постера рухається компетентне журі. Учні мають стисло донести до науковців суть своєї роботи, довести правильність і оригінальність обраних шляхів рішення екологічної проблеми, можливості використання нових ідей. Після того як вислуховується промова з обраної теми, журі задає питання, дискутує стосовно методів досліджень, висновків, критикує слабкі сторони роботи, вказує на помилки або прорахунки. Доповідачі мають відстоювати власну позицію і вийти ПЕРЕМОЖЦЕМ або переможеним. 

4 березня учасники ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології продовжили захищати свої наукові проекти. Компетентне журі змогло задати уточнюючі запитання, порівняти постери, визначити лідерів.

5 березня учень 11 класу Кам'янського еколого-економічного ліцею Майборода Ярослав нагороджений Дипломом за 3 місце IV етапу олімпіади з екології. Вітаємо Ярослава та його вчителів Ювшин Лідію Василівну і Головату Ольгу Миколаївну! 

Олімпіади і МАН 2013


неділя, 3 березня 2013 р.

Олімпіади 2013


Результати ІІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад 2012-2013 н.р.

Учні
Клас

Предмет
Місце
Вчителі, які підготували учнів 
1
Ємець Денис Вадимович
10
Географія
І
Ємець Людмила Іванівна, Войцехівська Євгенія Володимирівна
2
Майборода Ярослав Романович
11
Екологія
І
Ювшин Лідія Василівна,
Головата Ольга Миколаївна
3
Лисенко Юлія Віталіївна
9
Економіка
ІІ
Гетьман Людмила Іванівна
4
Лисенко Юлія Віталіївна
9
Фізика
ІІІ
Бойко Наталія Юрвіївна
5
Майборода Ярослав Романович
11
Інформаційні технології
ІІ
Чумаченко Олег Анатолійович
6
Ємець Денис Вадимович
10
Історія
ІІІ
Безверха Тетяна Миколаївна
7
Рибалка Ірина Володимирівна
11
Економіка
ІІІ
Гетьман Людмила Іванівна
8
Морозов Олександр Сергійович
10
Економіка
ІІІ
Гетьман Людмила Іванівна
9
Касян Марина Юріївна
11
Астрономія
ІІІ
Бойко Наталія Юрвіївна
10
Голобородий Сергій Віталійович
10
Екологія
ІІІ
Ювшин Лідія Василівна,
Воронова Ольга Володимирівна
11
Касян Марина Юріївна
11
Українська мова і літ.
ІІІ
Соколова Ганна Петрівна