вівторок, 11 червня 2013 р.

НАВЧАТИ МАЙБУТНІХ НЬЮТОНІВ

Відразу три літні школи МАН розпочалися на Закарпатті

Всеукраїнські літні профільні школи Малої академії наук України продовжують свою роботу в рамках науково-освітнього проекту «Літо інтелекту» і розширюють географічні горизонти. Цього літа учасників науково-технічної, фізико-математичної шкіл та школи інформаційно-телекомунікаційних технологій (від ліцею "Камелія" запрошений десятикласник Сергій Коверник), організатором яких є Національний центр «Мала академія наук України», гостинно прийняла закарпатська земля – край, неперевершений за своєю красою і один з найцікавіших і надзвичайних за своєю історією.

Унікальну можливість перебування в одному з наймальовничіших куточків України, розташованому в самому серці Європи, на перехресті культур, народів та релігій, у царині спокою і природної цноти, далеко від шуму літаків й автошляхів, великих підприємств та мегаполісів отримали понад 70 школярів з усієї України.

4 червня в селищі Чинадієво, на берегах річки Латориця поблизу Мукачева, на базі відпочинку «Водограй» з вітальних слів заступника директора НЦ «Мала академія наук України», координатора шкіл Тетяни Пещеріної розпочалося урочисте відкриття заходу. Вдалого відпочинку та результативного навчання, неоціненного досвіду, яскравих позитивних емоцій, вражень та відчуттів побажали молодим талантам наші незмінні педагоги, наставники шкіл, представники найкращих вишів країни – Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» і Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Ольга БОРИСЕНКО, Людмила ЗАСЄДКА і Владислав КРАВЧЕНКО. Кожен учасник заходу отримав сувенірну продукцію – футболки, рюкзаки, значки, бандани, блокноти й ручки з логотипом літніх шкіл МАН.

Після урочистої частини для юних дослідників провели тренінгові заняття щодо навичок роботи в команді: МАНівці мали змогу познайомитися один з одним, розповісти про себе, свої вподобання і досягнення. Наприкінці заняття сформувалися команди з креативними назвами і гаслами. Першою презентувала себе команда ІТ-шників під влучною назвою «TURBO DELPHI». «Великими академіками України» (ВАУ) в майбутньому бачить себе команда фізико-математичної школи. Не поступилися суперникам в оригінальності й учні технічної школи – «22 ньютончики» з гаслом «За третім законом Ньютона ми протидіємо всім перепонам».

Наступний день учасники традиційно розпочали ранковою зарядкою, отримавши заряд бадьорості на весь день. Перша половина дня пройшла у форматі лекційних і практичних занять з астрономії, математики та інформатики для всіх учасників. Після обідньої перерви для учасників фізико-математичної та науково-технічної школи проведено контрольну роботу з фізики на визначення загального рівня підготовки. Інформатики ж у цей час займалися проектуванням комп’ютерної мережі.

Надалі програмою шкіл заплановано лекційні і практичні заняття з фізики, математики та інформатики, які супроводжуватимуться лабораторними роботами з використанням сучасного обладнання навчально-лабораторного комплексу «МАНлаб» НЦ «МАНУ».

Родзинкою шкіл стануть експедиційні виходи, заплановані 6, 7 та 8 червня на території селища від водоспаду Скакало до Чинадієвського замку, історія виникнення якого сягає XV століття. За допомогою технологічної карти з дослідницькими завданнями, яку отримає кожен учасник експедиції, буде проведено експериментальне дослідження; школярі ознайомляться з історією замку, багатою на події та відомі імена.

Протягом майже двох тижнів обдаровані і талановиті діти України опановуватимуть знання з профільних предметів, набуватимуть навичок науково-дослідницької роботи, успішно поєднуючи це з повноцінним відпочинком та оздоровленням.

неділя, 2 червня 2013 р.

Дорогі випускники Камелії!

Сердечно вітаю вас з отриманням атестатів.
24 випускники 2013 року прощаються з ліцеєм і вирушають у самостійне доросле життя.

Щиро бажаю вам, міцного здоров’я, успіхів, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів!

Нехай знання, отримані в ліцеї, неодмінно стануть запорукою вагомих здобутків, допоможуть вам досягти омріяних вершин у вашій майбутній діяльності!
Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги, оптимізму та невичерпної енергії!
Щасти вам у всьому! В добру путь!

Будем рідну Україну
Славить з заходу на схід,
А про Кам’янську родину
Хай дізнається весь світ!

Директор ліцею Олег Чумаченко

 

субота, 1 червня 2013 р.

1 червня відкрита літня школа «Камелія» для творчо обдарованих дітей

2013 рік оголошено Президентом України – Роком дитячої творчості. Особливу увагу потрібно звернути на необхідність координування роботи в поточному році відповідно до нових соціальних ініціатив Президента України.

Турбота про здоров’я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління.

Оздоровлення і відпочинок дітей час літніх канікул не тільки сприятимуть укріпленню здоров'я та поновленню сил перед початком нового навчального року, а й сприятимуть розвитку дітей, реалізації їх творчих здібностей, формуванню здорового способу життя.

Проводиться робота щодо розвитку мережі закладів оздоровлення та відпочинку. При загальноосвітніх навчальних закладах міста та району працюватимуть 18 пришкільних таборів для дітей 1-4 класів (787 дітей), 19 таборів праці і відпочинку (485 дітей), 12 пришкільних таборів для старшокласників з тематичними та профільними змінами (316 дітей), 1 літня школа «Камелія» для творчо обдарованих дітей при Кам’янському еколого-економічному ліцеї (28 дітей) протягом 14 робочих днів.

Свято останнього дзвоника


ПОЧЕСНІ ГОСТІ ЛІЦЕЮ НА СВЯТІ ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА
АРХИП'ЮК ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ - голова Кам'янської районної державної адміністрації
КОРОЛЬ ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ - начальник управління з питань регіональної політики Черкаської облдержадміністрації
ШАМРАЙ ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ - начальник відділу освіти Кам'янської райдержадміністрації

Дорогі учні, шановні вчителі, батьки, гості!

Сьогодні у нас свято – День останнього дзвоника. Щороку він сповіщає про закінчення занять в ліцеї та про початок прекрасної пори – літніх канікул.
З якими ж успіхами ми підійшли до завершення навчального року?
Учні ліцею, традиційно, беруть активну участь у районних, обласних, Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах Малої академії наук.

З приємністю відзачу, що маємо 11 перемог на обласних олімпіадах!
Перші місця здобуто з екології і географії, другі – з економіки та інформаційних технологій, треті – з української мови і літератури, історії, фізики, астрономії, екології, економіки.
Наші олімпійці – Майборода Ярослав, Ємець Денис, Лисенко Юлія, Касян Марина, Рибалка Ірина, Голобородий Сергій, Морозов Олександр.

Хочеться також відзначити учнів, які здобули 24 перемоги обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, а це вчетверте поспіль кращий результат серед навчальних закладів Черкащини.
Наші юні академіки – Ємець Денис, Морозов Олександр, Голобородий Сергій, Лисенко Юлія, Рибалка Ірина, Канюк Тетяна, Майборода Ярослав, Мельниченко Владислав, Онопа Валерія, Касян Марина, Скринник Максим, Чучко Таміла, Василенко Тетяна, Коверник Сергій, Іванченко Вікторія, Корецький Євгеній.
Переможці-випускники з предметних олімпіад і конкурсу МАН отримують 12 балів за рік і ДПА з базової дисципліни. Всіх переможців чекають винагороди!

Ліцеїстами здобуто чотири перемоги на Всеукраїнських етапах предметних олімпіадах і конкурсу Малої академії наук.
Одинадцятикласник Майборода Ярослав виборов ІІІ місце у IV етапі Всеукраїнської олімпіади з екології, що дає йому 30 додаткових балів до ЗНО!
Десятикласник Ємець Денис здобув ІІІ місце у IV етапі Всеукраїнської олімпіади з географії і II місце на ІІІ етапі конкурсу МАН в секції соціології (базова дисципліна історія).
Десятикласник Морозов Олександр виборов ІІІ місце на ІІІ етапі конкурсу МАН в секції технологічні процеси (базова дисципліна математика).

Обласною програмою роботи з обдарованою молоддю передбачено систематичні виплати стипендій переможцям учнівських олімпіад і конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. За результатами 2013 року таку стипендію зможуть отримувати учні, які здобули перші місця. Це Майборода Ярослав, Ємець Денис, Морозов Олександр, Голобородий Сергій, Лисенко Юлія.
 

Надзвичайно активно протягом навчального року проходила позакласна робота.
Окремі слова вдячності адресуємо працівникам Кам'янського державного історико-культурного заповідника і будинку творчості за чудові вечори, виставки і зустрічі без яких неможливо уявити наш виховний процес.
А якщо про конкурси в цьому напрямі, то можемо поділитись деякими результатами:
ПЕРШЕ МІСЦЕ НА ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «Користувач ПК» (Рибалка Ірина, Канюк Тетяна, Майборода Ярослав),
2 місце Всеукраїнського конкурсу «Intel-Еко Україна», Ємець Денис,
3 місце Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», Майборода Ярослав,
3 місце Всеукраїнського конкурсу «Intel-Еко Україна», Морозов Олександр.

Ліцей «Камелія» дає змогу здобути освіту понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку здібної, обдарованої учнівської молоді. Тому, в рік свого десятиріччя, ми особливо пишаємось результатами участі наших учнів на Всеукраїнських конкурсах і олімпіадах, вдячні їм за ці перемоги і чекаємо нових!

Учнями 2013 року в Кам’янському еколого-економічному ліцеї визначені – Денис Ємець (історик, географ), Ярослав Майборода (еколог), Олександр Морозов (математик)

Дорогі ліцеїсти! Завершується навчальний рік, і я впевнений, що кожен з вас отримав ті знання, на які розраховував, що час який ви провели за шкільною партою не пройшов марно. Щира вдячність вчителям за те, що ви постійно передаєте вихованцям глибокі знання, уміння та навички, педагогічну мудрість і терпіння.
Дорогі випускники, шановні вчителі, батьки, гості! Дозвольте мені щиро і сердечно привітати вас з сьогоднішнім святом! Нехай останній дзвоник пролунає в кожному серці радісним настроєм, вірою у завтрашній день, надією життєвих гараздів і успіхів.